לקיחת אחריות על החיים שלך ונקיטת יוזמה

לקיחת אחריות היא חלק בלתי נפרד בחיי כל אחד ואחד. כבר מגיל צעיר מלמדים ילדים לקחת אחריות על מעשים בבית, בבית הספר או בגן. אך לא תמיד מלמדים את המשמעות הרחבה יותר של לקיחת אחריות . לקחת אחריות זה אומר להיות אחראי על המעשים שלי, הרצונות והשאיפות , מתוך הבנה ש "אם אין אני לי מי לי"  ולנקוט ביוזמות על מנת להשיגם. אחת השאלות המעניינות שכל בן אדם המעוניין להצליח צריך לשאול את עצמו היא איפה עובר הגבול בין לקיחת אחריות ונקיטת יוזמה לבין מודעות עצמית וקבלת המציאות לגביי היכולת שלי להשיגם.

הגבול בין לקיחת אחריות אישית על הצלחה בחיים והשגת יעדים לבין אי קבלת המציאות

הגדרת יעדים והצבת מטרות הוא חלק אינטגרלי מלקיחת אחריות. עם זאת, כאשר אנו מציבים לעצמנו יעדים שלא תמיד ריאליים כגון: להיות עשירים, להתחתן עם החתיך של השכבה וכו' אנו עלולים להיקלע לתוך מערבולת של תסכול ולכן האחריות האישית שלכם כלפיי עצמכם היא להגדיר יעדים ומטרות בחיים שאתם מרגישים שתוכלו לעמוד בהם ולנקוט ביוזמות על מנת להשיגם. המוכנות שלכם להתבונן מעבר למעגל הפנימי שלכם, ולהיות מודעים לחולשות ולחוזקות שלכם  חשובה , על מנת להגיע להצלחה בכל תחום .

ישנם מספר כלים אשר יסייעו לכם לקחת אחריות ,לנקוט יוזמה ולהגדיר מטרות ביעילות

כלל ראשון – שחרור קיבעונות מחשבתיים

לפעמים, אנשים כובלים את עצמם לדעות  או הרגלים מסוימים שמפריעים להם להתפתח ולהתעצם. ברגע שתצליחו להשתחרר מהקיבעון המחשבתי– תוכלו להיות פתוחים לקבל דעות, תרבויות הרגלים אחרים.  שינוי ופיתוח דפוסי חשיבה יכול לעזור לכם לפתח מיומנויות של קבלת החלטות אסטרטגיות אשר יובילו אתכם להצלחה.

כלל שני – קבלה עצמית

קבלה עצמית מתייחסת לקבלת החולשות, המגבלות וגם הכישלונות שלנו בעיניי עצמנו והסביבה מבלי לפתח שנאה וכעס עצמי. ברגע שתהיו מודעים לגבולות שלכם תוכלו להפוך את הביקורת העצמית ההרסנית לביקורת בונה ולאתגר את עצמכם מתוך הנחה שגם אם לא תצליחו להשיג את המטרות שלכם תעריכו את עצמכם על כך שניסיתם ואולי תצליחו בפעם הבאה או ביעדים אחרים שתציבו לעצמכם..

כלל שלישי – נקיטת יוזמה

נקיטת יוזמה  מתחילה מהגדרת יעדים. אלו המטרות אליהן כל אחד שואף בכדי להגיע ליעד הרצוי. גיבוש תכנית פעולה, היא שלב קריטי בלקיחת יוזמה ואחריות לבניית מסלול חיים הרצוי לכם. אדם אשר מעביר את האחריות למימוש יעדיו לאנשים אחרים – סביר להניח שלא יממש אותם כי – "אם אין אני לי מי לי".

כלל רביעי – תרכשו נסיון חיים- כי "אין חכם כבעל ניסיון"

החיים מזמנים איתם הזדמנויות להתפתח ולהתעצם , אל תהססו לפתח קשרים חברתיים ולהרחיב את מעגל החברים. להירשם לחוגים, ולפנות זמן לרכישת מידע וידע אשר אתם חושבים שיסייעו לכם לפתח כישורי חיים להשגת מטרות שאליהם אתם שואפים.

כמאמנת אישית לחיים ולנקיטת יוזמה  אלווה אתכם בתהליך הגדרת המטרות והצבת יעדים ובנקיטת פעולות ויוזמות אל עבר ההצלחה.


מוזמנים ליצור קשר ולתאם פגישה

  • Hidden