קריירה שנייה

בעבר אנשים נכנסו למקום עבודה בצעירותם ויצאו ממנו כשפרשו לגימלאות. על מקומות עבודה טובים ונחשבים אף אחד לא העלה על דעתו לוותר.
לאחר לימודי תואר ראשון השתלבתי במסלול הכשרה לניהול של אחד הבנקים הגדולים. מבחינתי ראיתי בזה הזדמנות טובה למקום עבודה ראשון, והיה ברור לי מלכתחילה שזו רק תחנה בתחילת דרכי המקצועית, בדרך למקום הבא. לאחר שסיימתי את מסלול ההכשרה והשלמתי עוד מספר חודשי עבודה באחת ממחלקות הבנק, גמלה בליבי ההחלטה שהגיע הזמן לעבור לדבר הבא, שכן כפי שצפיתי, עבודת הבנק פחות התאימה לנטיותי וכישורי. זוכרת עד היום כאילו היה זה אתמל, את תגובתם המזועזעת של הורי בעלי, עולים ותיקים מרומניה, ניצולי שואה, שלא יכלו לתפוס כיצד אני עוזבת מקום עבודה מסודר וטוב כמו הבנק…

פרק ב'

כיום יותר אנשים נוהגים להחליף מקום עבודה, בפרט מעניין להתבונן על אנשים שאחרי שנות עבודה לא מעטות באותו ארגון, עםמסלול קריירה מוצלח, מחליטים לעשות שינוי של ממש – להתחיל פרק ב' בקריירה שלהם: לפתוח עסק עצמאי ולממש חלום משכבר הימים להפוך משכיר לעצמאי, לעזוב סביבת עבודה מתגמלת כמו הי טק לטובת סביבת עבודה שונה לחלוטין – בתחומי החינוך, הקהילה ועוד.  מעברים כאלו דורשים אומץ, נחישות, עמידות, וכן תכונות ויכולות נוספות הנדרשות מאדם שרוצה לחוללשינוי משמעותי בקריירה שלו. לעיתים יש להתמודד עם תגובות הסביבה – בני הזוג, הורים, חברים שאינם מצליחים להבין מדוע לעזוב משרה ומקום טובים לטובת משהו לא ידוע או עם תנאים טובים פחות מהמקום הנוכחי.

מה נדרש לפיתוח קריירה שנייה

ראשית לקבל החלטה שלמה בדבר השינוי; ידיעה ותחושה פנימית שנכון לי לעשות את השינוי. מומלץ לייצר תמונת עתיד כתובה ברורה ומפורטת ביחס לשינוי הרצוי. תמונה כזו עוזרת בתהליך גיבוש השינוי וכן בהתמודדות עם קשיים שצצים בדרך. תמיד ניתן לחזור ל'תמונה' זו ולהיזכר למה יצאנו למסע השינוי ולאן אנו חולמים להגיע.   עם ההחלטה עולות שאלות כמו  – מהו התיזמון הנכון? מהו סדר הדברים?  כאן נכנסים שיקולים משפחתיים, כספיים ואחרים כמו סגנון אישי ביחס ללקיחת סיכונים. יש כאלו שקל להם יותר לקחת סיכונים, ומעדיפים לעשות שינוי חד כגון עזיבת מקום עבודה נוכחי לטובת פתיחת עסק עצמאי ומיקוד כל האנרגיות בעסק. יש כאלו שמעדיפים לעשות דברים במקביל ולצמצם סיכוים – להתחיל בפעילות מינורית של עסק עצמאי, להגדילה בהדרגה, עד שמתייצבת בצורה כזו שמאפשרת להשלים את המעבר.  אנשים שהקריירה השנייה שלהם היא שינוי מקום עבודה כשכיר, גם הם יכולים לבצע את השינוי בכמה אופנים – לחפש מקום חדש ולעזוב מקום נוכחי רק לאחר שמוצאים, או לקחת פסק בזמן בחיים כדי להתמסר לחיפוש ולתהליך מציאת מקום עבודה חדש.  כשיש מטרה ברורה יש דרכים שונות להגיע אליה.

תעוזה וקריירה שנייה

אנשים שעושים שינוי קריירה הינם בעלי תעוזה. תעוזה לעזוב את המקום המוכר והבטוח לטובת משהו חדש לא ידוע.

אימון אישי לקריירה שנייה

בין אם אתה עדיין שכיר ובין אם השארתי את עולם "העברת הכרטיס" מאחורייך, אני מזמינה אותך לאימון אישי לקריירה שנייהולבנות יחד איתי תוכנית פעולה אפקטיבית להשגת יעדים ובבניית קריירה שנייה בהצלחה. כמאמנת אישית לקריירה שנייההובלתי אנשים רבים להצלחה בתחום של פיתוח קריירה שנייה, פעמים רבות במקביל לקריירה הקיימת.
חולם על שינוי אך חושש לשנות? רוצה לשנות ולא יודע איך? מחכה לזמן מתאים יותר?

אולי באמת הגיע הזמן!?!

במקום להתפלל שהמכשול שלפניך יוסר, תתפלל שיהיה לך אומץ להתגבר עליו.


מוזמנים ליצור קשר ולתאם פגישה

  • Hidden