העצמה אישית לנשים

נשים רבות מרגישות מפעם לפעם, שנחוץ להן שינוי. לעיתים הדבר קשור במקום העבודה, לעיתים הדבר קשור במאוויים בלתי ממומשים, לעיתים הדבר נובע מחוסר יכולת לומר "לא" ולשים גבולות, עודף מטלות בבית ובעבודה ועוד. בכל המקרים הללו במקרים רבים אחרים – העצמה נשית יכולה להיות הצעד הראשון לקראת שינוי בעל משמעות.

בשורות הבאות נדבר בין היתר:

  • על הסיבות החברתיות וההיסטוריות שדחקו נשים למטה, גם בעיני עצמן.
  • על הדרך שבה העצמה נשית יכולה להועיל.
  • מה ניתן לשנות, כדי להשיג שביעות רצון ותחושה של שלווה פנימית.

העצמה נשית – הפתרון הנכון

לאורך ההיסטוריה הפכה החברה את הנשים למוחלשות. למרות שתמיד היו נשים חזקות ויוצאות דופן, מערכת של כללים חברתיים לימדו את הבנות כבר מגיל צעיר שהן "שוות פחות". אפילו כיום, כאשר לכאורה יש לנשים הרבה יותר אפשרויות כדי להצליח, ויש רבות שמצליחות בעסקים ובתחומים אחרים, עדיין יש מקום רב לשיפור.

לצד החשיבות של פיתוח מנגנונים של קידום השוויון בין המינים, חשוב לא פחות שכל אישה תיקח את גורלה בידיה ותחליט שגם לה מגיע יותר. אם גם את מרגישה לא פעם שהצרכים שלך נדחקים הצידה, אם גם את מרגישה שאת מוערכת פחות מדי, אם גם את מרגישה שיש לך הרבה יכולות שלא באות לידי ביטוי – העצמה אישית לנשים עשויה להיות הפתרון עבורך.

המחסום מתחיל מבפנים

אמנם ציינו שמבחינה חברתית נשים נחשבו תמיד לחשובות פחות מהגברים וגם לבעלות יכולת נמוכה יותר בתחומים רבים, אבל כיום, המחסום להצלחה ולשביעות רצון הוא, במקרים רבים – שונה.

הבעיה העיקרית איננה נוצרת כאשר החברה סבורה שאישה שווה פחות. הבעיה העיקרית היא כאשר האישה עצמה מפנימה את המסר ומתייחסת אליו כאל אמת מוחלטת. מחקרים מראים שנשים יכולות להגיע להישגים מדהימים, לעיתים עם יתרון של ממש על פני הגברים. לרוע המזל, חסמים פנימיים שהפכו לקול פנימי ש"מנקר" בראש, מפריעים למימוש.

כיום, המודעות לאפשרות השינוי, באמצעות תהליך של העצמה, מאפשרת לכל אחת, בכל גיל ובכל מצב, לפרק את המחסום ולשנות את המציאות האישית והנשית.

זוגיות, קריירה, תקשורת, הצלחה

חשוב להבהיר שהעצמה בהקשר הנשי אינה מיועדת רק לטיפוח אשת קריירה מודרנית. תהליך של העצמה ושינוי של "הקול הפנימי" יכול להשיג הרבה הרבה יותר. בין היתר ניתן להשיג מטרות כגון:

  • שיפור הזוגיות מעמדה שוויונית ובלתי מתנצלת.
  • שיפור יכולת התקשורת והביטוי העצמי, ללא התבטלות עצמית.
  • בניית אישיות אסרטיבית (ולא אגרסיבית), ששומרת מקום של כבוד למאוויים העצמיים.
  • קבלה של הצלחה כמשהו שמגיע בזכות ולא בחסד.
  • מציאת בן זוג או קשר משמעותי לחיים או לחילופין – סיום קשר לא מספק או הרסני.

חשוב לומר שהעצמה יכולה להשיג הרבה מעבר לכך, כל אישה ורצונותיה, כל אישה וחלומותיה. במקרים מסוימים, מדובר גם על היכולת להוריד הילוך, לעבוד פחות, להתמקד במשפחה, בתנאי שזה הרצון האמיתי, שנובע מהלב.

0 תגובות

השאירו תגובה

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *


מוזמנים ליצור קשר ולתאם פגישה

  • Hidden