1 בינואר – התחלה חדשה

"אל תחכו עד שהתנאים יהיו מושלמים כדי להתחיל.  התחלה הופכת את התנאים למושלמים."   אלן כהן

תחילתה של שנה אזרחית חדשה היא הזדמנות נהדרת לעצור לרגע את שגרת היום יום, ולהביט קדימה  ולמעלה –  לאן הנשמה שלנו מכוונת, על מה הראש חושב, מהם החלומות שהגדרנו וטרם מימשנו.

בהתחלות חדשות יש משהו נקי, רענן, משחרר…

אם אנחנו מחוברים יותר ללוח השנה העברי, ובתקופת חגי תשרי הגדרנו מטרות לשנה החדשה, העיתוי של שנה אזרחית חדשה הינו הזדמנות לעצור ולעשות סיכום ביניים, להתבונן במטרות שהגדרנו ולבחון היכן אנו עומדים ביחס אליהן, מה השגנו עד כה, ומה עלינו לעשות מכאן.

התחלה חדשה טומנת בחובה כמיהה לשינוי, בתחום חיים מסויים או בכמה תחומים.

הגשמת חלומות

"מי שמסוגל לחלום, מסוגל גם לבצע"  וולט דיסני

שינוי מתחיל מחלום – חזיון עתידי לגבי החיים שלנו.  החלום הוא הכוח המושך אותנו לעבר ביצוע השינוי. תמונת החלום צריכה להיות אטרקטיבית וברורה על מנת להניע אותנו ממצב של חלימה לפעולה.

חשוב להחזיק בתמונת החלום לאורך כל הדרך אל עבר השינוי, תמונה זו יכולה לסייע לנו במצבים קשים ומאתגרים בדרך להגשמת החלום.

אחד השלבים הראשונים להגשמת חלומות הוא תרגומם לשפה של מטרות ותוצאות רצויות.

הצבת מטרות

מטרות הן דבר חמקמק, לא אחת קורה שאנחנו מנצלים את העיתוי של תחילת שנה להגדרת מטרות לשנה הבאה, אך אנו שוכחים לחזור אליהן במהלך השנה.. אנחנו מבטיחים לעצמנו שהפעם נתמיד – בדיאטה, בכושר, בחיפוש עבודה חדשה, אך לא תמיד עומדים מאחורי המילה שלנו.

חשוב שנגדיר ביחס לכל מטרה מה יהיו הסימנים לכך שעלינו על המסלול ואנחנו בדרך הנכונה להגשמת המטרה, כמו כן מהם המדדים להצלחה בסוף השנה. דבר נוסף שכדאי לתת עליו את הדעת בשלב הגדרת המטרות הוא לבחון האם בעקבות הגשמת המטרה אנו עשויים לאבד משהו משמעותי, אם כן חשוב לוודא שהשגת המטרה חשובה יותר מההפסד הצפוי. להפסד זה קוראים רווח משני מהמצב שלפני השינוי.

לאחר שהגדרנו מטרות ומדדים להתקדמות והצלחה חשוב לייצר לעצמנו מנגנוני תמיכה, שכן תהליך של שינוי מצריך משמעת עצמית גבוהה והתמדה לאורך זמן, כמו גם התמודדות עם קשיים שצצים בדרך. ניתן לבקש מחבר קרוב או בן משפחה לתמוך בנו בתהליך. ניתן להסתייע באיש מקצוע.

אנחנו בתחילתה של שנה חדשה, שזו הזדמנות חגיגית להתחלות חדשות. אם יש לנו חלומות, מוטיבציה לחולל שינוי ומטרות הנגזרות מהחלומות הללו– זה בדיוק הזמן לצאת לדרך.

יהיה נפלא לגלות בעוד שנה מהיום, שהגשמנו את המטרות שהגדרנו לעצמנו לפני שנה 😊

צריכים עזרה כדי להתחיל? מלאו את טופס הבקשה מטה ואצור עימכם קשר לתאום פגישה ראשונה.

 


מוזמנים ליצור קשר ולתאם פגישה

  • Hidden