אימון

אימון הוא תהליך המכין אדם או קבוצת אנשים לתפקוד במצב עתידי מוגדר;

אימון מבוסס על פעולות מכוונות תוצאה;

אימון נכרך במאמץ;

המשמעות השכיחה והעתיקה של השימוש במושג היא זו של אימון פיסי;

היגדים אלו מתאימים גם לתהליך אימון אישי.

אימון ומאמץ

אימון עוסק למעשה בפער בין מצב מצוי לרצוי, מטרתו לסייע לאדם שנמצא במקום מסוים להגיע למקום חדש, בו הוא חפץ להיות. באימון אישי זה יכול להיות עבודה חדשה, זוגיות, מגורים עצמאיים ועוד.

הגעה למקום חדש כרוכה במאמץ, ראשיתו בפרידה מהמקום הנוכחי הנוח, בעיקר בשל היותו מוכר, והמשכו בצעידה אל עבר המקום החדש, בו לא היינו קודם לכן. כל שינוי כרוך במאמץ, ישנם מאמצים מסוגים שונים: פיסיים, מנטליים, נפשיים ועוד. תהליך אימון אישי מסייע לאדם לרכז ולמקד מאמצים בכיוונים הרצויים לו . .

בתהליך אימון אישי המאמן מוקיר את המתאמן לא רק על התוצאות שמשיג אלא גם על הדרך שעובר – על המאמץ שמשקיע כדי להגיע למקום הרצוי לו. כולנו כבני אדם אוהבים להרגיש שמוקירים אותנו על עשייה שלנו, זה מדרבן ומעודד להשקיע עוד מאמץ, להתאמץ לאורך זמן.

אימון ואומץ

אימון מצריך אומץ מסוגים שונים – להעז להגדיר מטרות נחשקות, לעיתים גבוהות ויומרניות, להעז לבחור לצאת מאזור הנוחות אל עבר מחוזות חדשים לא מוכרים, להעז לצעוד לעיתים כנגד הזרם המקובל. האומץ הכרוך באימון הוא גם בהתמודדות מול הכוחות הפנימיים המעכבים אותנו מלעשות שינויים, המערערים אותנו בזמן שאנו רוצים לצאת לדרכים חדשות. אותם קולות פנימיים שמחלישים את הנחישות הנדרשת בשעת האימון: "כבר שנים אני רוצה לעשות שינוי ולא מצליח, למה שהפעם זה יקרה?" "מפחיד לצאת לדרך שהיעד שלה לא ממש מוכר לי" ועוד. נדרש אומץ להתגבר על כוחות אלו ולצאת למסע, נדרש אומץ להמשיך במסע כשקולות אלו מופיעים בצידי הדרך.

נחישות ואימון

לאימון פיסי, כמו גם לאימון אישי נדרשת נחישות. נחישות ביחס לתוצאה הרצויה לנו מתהליך האימון, מאפשרת לנו לגייס את האומץ הנדרש על מנת לבצע שינוי כלשהו בחיינו. הנחישות מסייעת לנו לבצע מאמץ לאורך זמן, זה הנדרש מאיתנו על מנת להשיג את המטרה. נחישות באה לידי ביטוי בהתמדה ובמחויבות אישית לדרך כמו גם לתוצאות.

אימון וסיפוק אישי

תחושות סיפוק מאפיינות השלמת תהליך אימון, מכל סוג שהוא. השקעת מאמץ שמביאה לתוצאות רצויות מתגמלת אותנו בתחושות סיפוק. כמו שאמר דוקטור סוס בספרו: "אם יוצאים מגיעים למקומות נפלאים". תחושת ההגעה… ובודאי למקום נפלא… הינה תחושה נהדרת. חווית הקשר בין מאמץ לתגמול מביאה לשביעות רצון וסיפוק.

אימון הוא עשייה מאומצת לאורך זמן למען הגשמת מטרה. אימון הוא גם הוויה בה אדם נמצא, המאופיינת בגיוס עצמי, מכוונות משימה, התמדה ונחישות.

אחרי אימון מאומץ אנו מרגישים את השרירים, בין אם אלו שרירים פיסיים ובין אם אלו שרירים מסוגים אחרים.

תחושה זו לרוב מלווה בסיפוק, שכן היא מסמלת התקדמות לעבר המקום החדש הנחשק. כשאנו מגיעים לקו הסיום, חשוב שנעצור וננוח, נרפה את השרירים, לקראת האימונים הבאים.


מוזמנים ליצור קשר ולתאם פגישה

  • Hidden