אימון והוויה

ההווה טמון במילה הוויה, זהו רמז למשמעות המילה, אשר בעיני מסמלת את איכות הנוכחות שלנו כאן ועכשו.

העתיד קשור למילה אימון, באימון אנו מגדירים עתיד רצוי אליו אנו שואפים להגיע.

אם כך, מהו הקשר בין המילים אימון והוויה?

בעיני תהליך אימון צריך לעסוק בו זמנית בשיפור איכות ההוויה שלנו ובצעידה לעבר הגשמת מטרות אותן הגדרנו כעתיד הרצוי לנו. אם נחייה רק את העתיד, נהיה בהוויה של מרוץ שכולו מכוון קדימה, הוויה שכזו יכולה להביא לשיכחה והזנחה של חשיבות הרגע הזה, יכולים להיות לה מחירים שונים כמו פגיעה בבריאות שלנו. חשוב לזכור שאנו חיים ברגע הזה, ומה שאנו שואפים אליו זה הרגע הבא.

הוויה והנאה

בתחילת תהליך אימון אני מבקשת מהמתאמן להגדיר 14 איכויות המאפיינות אותו כשהוא במיטבו – הכוונה היא לרשימת מילים המתארות הוויה חיובית של המתאמן, כזו שהוא מרגיש  נהדר בה ושואף להיות בה יותר ויותר רגעים בחייו. לכל אדם יש כמובן רשימה אחרת, רשימת ההוויה המיטבית עבורו. דוגמאות למילים המופיעות ברשימות כאלו הם: סקרנות, בטחון עצמי, חדוות יצירה, שמחה, נתינה, פתיחות ועוד.

באימון אנו מודדים את איכויות ההוויה בסקלת מספרים מ 1-10, כאשר 10 מסמל נוכחות מקסימלית של אותה איכות הוויתית בתקופה הנדונה ו-1 מסמל שאותה איכות כמעט לא מופיעה בהווה של אותו מתאמן.

מידי מפגש אנו מודדים כל אחת מ 14 האיכויות, עוקבים אחרי המגמות השונות, ומגדירים מטרות הכוללות שיפור רמת מרכיבי ההוויה. ככל שמרכיבי ההוויה הרלוונטיים לנו נוכחים יותר בחיינו כך אנו מרגישים הנאה גדולה.

הוויה ועשייה

יש אנשים שצריכים להיות במצב של עשייה רציפה ומשמעותית כדי להרגיש שהם בהוויה חיובית, ויש כאלו בצד השני של הסקלה, שצריכים להיות בהוויה חיובית, להרגיש טוב עם עצמם, כדי להיות מסוגלים לעשות ולייצר תפוקות. ויש כמובן אנשים הממוקמים בנקודות שונות על פני הרצף הזה.

באימון אנחנו בוחנים את הקשר בין איכות ההוויה לנקיטת פעולות קונקרטיות לקידום מטרות האימון  – מהן איכויות ההוויה שמקדמות את העשייה שלנו וכן אילו סוגי עשייה משפיעים לחיוב על הוויה שלנו.

אימון, הוויה ותוצאות

בתחילת תהליך אימון אנו מגדירים תוצאות רצויות משני סוגים – כאלו של עשייה, לדוגמא: מעבר למגורים עצמאיים, וכאלו של הוויה, בהקשר של מעבר למגורים עצמאיים: תחושות חופש ושחרור.

אני מאמינה שתהליך אימון צריך להיות מאופיין ב'מתיחה' נכונה של המתאמן בין ההווה שלו לבין העתיד הרצוי לו. הכוונה היא שהמאמן מסייע למתאמן להסתכל ולעבוד בו זמנית על איכות ההוויה שלו ועל איכות העתיד שלו. שילוב מאוזן בין השניים מוביל לחיים מספקים בהווה, וכן להתקדמות צעד אחד צעד לעבר הגשמת מטרות עתידיות.

"אין דבר יקר ערך יותר מאשר היום הזה"

– יוהן וולפגנג פון גתה


מוזמנים ליצור קשר ולתאם פגישה

  • Hidden