BL

אני מנהלת יחידה לא קטנה שעברה שינוי גדול לפני כשנתיים. הצוות מורכב מחברים מרקעים שונים, כולם עם הרבה מוטיבציה, יכולות וחששות.

לימור ליוותה אותנו בתהליך צוותי-אסטרטגי. מטרת התהליך היתה להגדיר לעצמנו איך להיערך לעתיד עם כל השינויים והציפיות. היא עבדה איתנו כחצי שנה. היא יצרה קשר טוב עם כל אחד בצוות ועזרה לנו להגיע להגדרת חזון, קביעת מטרות והגדרת תפקידים חדשים.

בשבילי לימור היתה בעיקר מאמנת. היא היוותה אוזן קשבת, יועצת, מנטורית וחברה. היא עזרה לי להגיע למסקנות חשובות אך לא פשוטות תוך כדי הרגשה של אכפתיות ותמיכה. לימור הביאה לעבודה איתי ניסיון מגוון במשאבי אנוש, רוח חיובית, מוכנות להשקיע שעות בלי גבול ובעיקר המון רצון טוב. אני נהניתי מכל רגע של מפגש עם לימור, למדתי המון ומרגישה שהתפתחתי גם אישית וגם מקצועית.  

BL

א. ל.

את לימור הכרתי ב2007 בהיותי מנהל פיתוח בחברה לפיתוח מכשור רפואי, שהיא חלק מקואורפרט אמריקאי מהגדולים והמצליחים בעולם. אולם, העבודה האינטנסיבית המשותפת התחילה שנתיים מאוחר יותר, כשהתמניתי למנכ"ל הארגון בישראל, ולימור לצידי כמנהלת משאבי אנוש. ביחד נהלנו את הארגון – בתוך ארגון ענק ותובעני.. תקופה מדהימה של עשייה אינטנסיבית משותפת. הצלחנו לייצר תרבות ארגונית חדשה שמרכזה טיפוח ערכים: מצד אחד ייחודית לאופי שלנו בישראל ומצד שני משתלבת היטב בתרבות הגלובלית של ארגון האם.

לימור נשאה את הכובע של HRM (מנהלת משאבי אנוש), ומעבר לפורמליקה המורכבת בארגון כזה, שבו נתנה מענה רחב ומכיל ל130 עובדים ומנהלים, היא הייתה עבורי שותפה, יועצת ומאמנת אישית לכל עניין: חכמה ומאזנת, מציגה עוד פרספקטיבה, מביאה את הצד האחר, ובכל החלטה לעולם לא שוכחת את חשיבות הפן האנושי. החלטות אסטרטגיות רבות שהשפיעו רבות על מהות ועתיד הארגון קיבלנו ביחד, וחלקן אף מבוססות על רעיונות שהביאה או שהתפתחו בשיחות. יהיו אלו דיונים על המבנה הארגוני או על מקום הארגון בתוך המבנה הגלובלי, עבודה עם מנהלים בקבוצות השונות, או ארגון אירועים מרכזיים – לימור תמיד הייתה שם פעילה ותורמת.

ביוזמתה יצרנו מספר פעילויות יוצאות דופן שזכו להכרה רבה מצד העובדים וההנהלה הגלובלית. אציין למשל את פורום ההנהלה הלא שגרתי שנקרא "”Pulse שלימור יצרה והובילה בהתמדה מידי שבוע במשך שנים בו דנו רק על העניינים הרכים של הארגון. או טיפוח מצוינות: מעבר להקמת פורומי עובדים שונים מקצועיים ואחרים, לימור הייתה שותפה בפיתוח והובלה של תוכנית מקורית למצוינות שזכתה להצלחה, ובה כל נבחר עובר מסלול מיוחד ולווי של מספר שנים. פעילות נוספת אחרת שהובלה על ידי לימור, הייתה הקמת פורום עובדים שנקרא: Voice of Employee (VOE) – בו נציגים יכלו להביע את דעתם ולהשפיע על ההתנהלות השוטפת של הארגון ולהציע פעילויות. עדות לפעילות הרבה ולהצלחה היו הציונים הגבוהים החוזרים מידי שנה בסקרי שביעות רצון העובדים, ועזיבה כמעט אפסית. לימור בדרכה, שקטה אבל נחושה עשתה את השנוי בארגון לאט אבל באופן יסודי ומשמעותי, ממש כמו טפטוף מתמשך של מים שחורץ בסלע..

לימור, בגוון אישי, התקופה שעבדנו ביחד נטועה בליבי… השלמנו אחד את השנייה.. מצאתי בך את ההקשבה המדהימה, והמשהו הזה המאזן והשקט שפותח את הלב.. יש בך את המתינות וצלילות המחשבה וגם שצריך את הנחישות והתעוזה! את מוצאת את הדרך להביא את עצמך בזמני שגרה וגם בקונפליקטים ומקומות קשים, מביאה את הידע המקצועי הרב, התבונה, האנושיות, ושפע של נעימות ורגישות.

תודה ענקית ואהבה רבה

א.   ל.

רינת

רינת, רווקה בשנות הארבעים לחייה, פנתה אליי לאימון לגבי מספר תחומי חיים: זוגיות, קריירה ומגורים. בפגישת ההכרות רינת הגדירה מטרות ספציפיות עבור כל אחד מתחומי חיים אלו, כאשר בסדר עדיפות ראשון, לאחר התלבטות ממושכת, בחרה למקם את המעבר ממגורים עם ההורים למגורים בדירה שכורה. רינת סיפרה שכבר שנים מתכננת לעזוב את בית ההורים אך לצערה הרב עדיין לא הצליחה לעשות זאת. הבחירה של רינת למקם מטרה זו בראש סולם העדיפויות, לפני נושא הזוגיות שהיה חשוב לה גם מאוד, סייעה בידה לרכז מאמצים ואנרגיות בנושא חיפוש דירת המגורים, ולמצוא תוך זמן קצר יחסית את הדירה המיוחלת. רינת שיתפה שבמשך השנים האחרונות התלבטה עם עצמה לא אחת מהו הסדר הנכון: למצוא דירה ואז לחפש זוגיות וגם לטפל בנושא הקריירה, או לחפש ראשית זוגיות ואז יבואו כל השאר. היא מצאה את עצמה עוברת מנושא לנושא ובעצם לא משיגה כמעט דבר. מציאת הדירה תוך כדי תקופת האימון איפשרה לרינת למידה משמעותית – היא הבינה שמה שבוחרת להתמקד בו הסיכוי להשיגו גבוה יותר. בהתאם לתובנה זו המשיכה להתאמן ולקדם בצורה מסודרת נושא אחר נושא, בהתאם לסדר העדיפויות הבאים. את פגישת האימון האחרונה קיימנו בדירתה החדשה, היה מרגש לראות ולחוות את תחושת העצמאות והבטחון העצמי שקרנו ממנה, כאשר אירחה אותי בדירתה. לאחר סיור בדירה, הרמנו כוסית לחיים וקיימנו את פגישת האימון האחרונה.

הדר כהן זלצר

כשהגעתי ללימור העבודה שלי היתה כל כך משעממת וממש הלבטתי לגבי כיוון בחיים שלי ואיך להמשיך הלאה, פניתי ללימור לאימון קריירה והיום אני במקום אחר לגמרי, אני מאוד אוהבת את העבודה שלי ונהנת מכל רגע, בזכות לימור הבנתי מה הכיוון שלי בחיים, תודה לך לימור בהחלט ממליצה בחום

נגה לימור

תהליך האימון שלי עם לימור החל כאשר הייתי בתקופה ברורה ומבלבלת כאחד.

רצונות ושאיפות ברורים היו לי אך לא ידעתי כיצד לחצות את החששות שבדרך ולהגיע למקום בו אני רוצה להיות.

מסגרת האימון היציבה שימשה עבורי כעוגן. יכלתי לראות איך בצעדים קטנים אך מהירים ומשמעותיים אני מצליחה לקדם ולהשיג מטרות.

המטרות, קטנות שלובות בגדולות, נראו לי בתחילה רחוקות מן המציאות הקיימת שלי,

אך עם כל שלב שעברתי, יכלתי לראות איך התכנית שהמצאתי לעצמי רוקמת עור וגידים וממלאה אותי גאווה.

לצד המשימות, המטלות ולוחות הזמנים שגרמו לי לעבוד ולקדם דברים שרציתי, היתה לימור ששימשה כמקום הרך, הקשוב והמשקף.

יכולת הזיהוי והבקרה שלה לכל שלב ומהמורה בדרך חיזקה והוליכה אותי צעד נוסף קדימה.

התמיכה במפגשים וביניהם איפשרו לי תמיד להישאר עם יד על הדופק ורצון להמשיך ולכבוש יעדים.

יכולת ההקשבה ותשומת הלב לפרטים

האכפתיות הכנה

היצירתיות והמסירות

והתאמת תהליך האימון אליי כאינדיבידואל

יצרו עבורי מקום בטוח, מפרה ותומך.

למדתי על עצמי המון בתוך התהליך, הרבה מעבר למה שציפיתי.

חוזק, בטחון, נאמנות, יציבות ואופטימיות. ערכים משמעותיים שעמדו במבחן.

עצמאות, סקרנות, חברתיות, תשוקה ואומץ. ערכים שגדלו והתחזקו והיוו עבורי מקור לגאווה.

גיליתי שאיפות חדשות, רצונות שהתבהרו וחיזוק לדרך שלי ולקצב בו אני צועדת.

כל זאת בעזרה וליווי של מרכיבי האימון ומאמנת שידעה ללכת איתי בדרך הנכונה עבורי.

מעל הכל ובעיני החשוב מכל הוא ההבנה כי אני זו האחראית לחיים שלי ולכן העבודה וההחלטות הן שלי.

חיי יראו כפי שאני אסלול ואנווט אותם.

והכל אפשרי ברגע שיש רצון, אמונה ועשייה.

גילוי משפט הייעוד היה עבורי חוויה עוצמתית וייחודית.

מאמינה כי את כלי האימון והיכולות שגיליתי ופיתחתי אקח להמשך המסע,

כאשר משפט הייעוד תמיד יהדהד ויוביל אותי למקומות בהם אני כמהה להיות.

 

תודה לימור על חוויה, למידה והתפתחות.

עזרת לי להכיר את עצמי טוב יותר

לגלות בי רבדים נוספים

להעריך, להקשיב ותמיד להשאר נאמנה למי שאני.

יכולה לומר שאף הצלחתי להבין טוב יותר מהו מקומי פה

ומהי הדרך הנכונה עבורי לחיות בהשלמה ובשלמות.

חבוקים ונשיקות!

באהבה והערכה,

נגה