שינוי קריירה

תהליך אימון הוא במהותו מסע של שינוי, פנימי וחיצוני.  לפני שנים מצאתי עצמי בצומת דרכים בנוגע לקריירה שלי. זו לא היתה הפעם הראשונה של הימצאות בצומת שכזו, אך הפעם החלטתי לקחת שותפה שתלווה אותי ותסייע לי לחצות את הצומת – מאמנת אישית. זה היה המפגש הראשון שלי עם עולם האימון – ישבתי אז בכיסא המתאמנת.

זוכרת שבתחילת האימון נשאלתי שאלות רבות – על חלקן היה לי קל יותר להשיב: שאלות שהיו קשורות למקום העבודה הנוכחי שלי דאז. ועל חלקן היה קשה ומתאגר יותר להשיב – איך אני רוצה שיראה מקום העבודה החדש שלי? מה בדיוק אני רוצה לעשות? מהו סוג האנשים שאני רוצה לעבוד עימם? מהן הדרכים שבהם אני רוצה להיות מוערכת? מה יהיה השכר שלי? אלו ערכים אישיים מנחים אותי במקום העבודה הנוכחי? מהי משמעות העבודה עבורי? ועוד.

התשובות לשאלות, החשיבה עליהן, והשיחות עם המאמנת עזרו לי לגבש את הרצוי לי בתחום הקריירה. בעצם בחרתי מחדש את אותו תחום שבחרתי עם סיום הלימודים האקדמאים – משאבי אנוש. אך הפעם תהליך הבחירה היה מבוסס על ניסיון ועל דרך מגוונת שעברתי מאז שבחרתי בו בפעם הראשונה, כמעט באופן אקראי. יצרתי בהנחיית המאמנת תמונת עתיד רצוי. במקום העבודה החדש, וכעת היה עלי להתקדם לשלב הבא – חיפוש ומציאת המקום החדש. בשלב זה של תהליך החיפוש, האימון סייע לי בכך שיצר מסגרת תומכת, מאפשרת ומסודרת, שכללה תוכנית עבודה ומשימות ברורות ברמה שבועית.

הרחבת האחריות על תהליך החיפוש

עד אז, מבחינתי חיפוש עבודה היה מסוג שגר ושכח – שלחתי קו"ח רבים למקומות עבודה שונים שפירסמו מודעות דרושים וזהו. זוכרת שבסבבי חיפוש קודמים חוויתי תחושות של תסכול לאור זאת שאחוז המשיבים לפניות אלו היה קטן.  בתהליך האימון למדתי לקחת אחריות גדולה יותר על תהליך חיפוש העבודה, בנוסף הבנתי שאני יכולה להשתמש באיכויות ו'נכסים' שיש לי על מנת להרחיב את אופקי החיפוש.

בעזרת המאמנת שאיתגרה ו'מתחה' אותי לאורך התהליך, יצרתי רשימת מכרים גדולה הרבה ממה שחשבתי שיש לי, כאלו שאני יכולה לשתף אותם בכך שאני בתהליך חיפוש עבודה, ולבקש מהם עזרה בנושא. העמקתי את המודעות העצמית לגבי אופן ההצגה שלי את עצמי – בקו"ח עצמם ובשיחות עם אנשים. חידדתי את יכולת העברת המסרים שלי לאנשים אליהם פניתי בנושא.

נפתחת דלת לשינוי קריירה

בסופו של דבר נסיבות חיצוניות וקשרים חברתיים פתחו לי את הדלת למקום העבודה החדש. במפגש יום העצמאות עם קבוצת חברים ותיקה, אמרה לפתע חברה שלא פגשתי חודשים רבים, שבדיוק לפני שבוע נפתחה משרה של מנהלת משאבי אנושבארגון בו היא עובדת. התגובה הראשונית שלי היתה סקפטית: "אבל אין לי ניסיון בניהול…", "לא רוצה להגיש ולהתאכזב…" ועוד מחשבות שליליות. למחרת היום במפגש האימון שיתפתי את המאמנת שלי בהזדמנות שהגיעה לפתחי ובזכות עבודה אימונית שעשינו החלטתי בכל זאת להגיש מועמדות. נכנסתי דרך הדלת שפתחה לי אותה חברה ונשארתי שמונה שנים.

האימון סייע לי רבות – ראשית להגדיר במדויק את העתיד הרצוי לי מבחינת הקריירה, לאחר מכן עזר לי לקחת אחריות גדולה יותר על תהליך חיפוש העבודה ולבסוף חיזק אותי ואיפשר לי לנצל הזדמנות שנוצרה, שעל פניו נראתה לא ריאלית עבורי, ולהפוך אותה למקום העבודה החדש שלי. חציתי צומת נוסף במסע הקריירה שלי, עברתי למקום עבודה חדש, שהיה שונה משמעותית ממקום העבודה הקודם, וחשוב לא פחות נפגשתי עם דרך האימון ומצאתי אותה אפקטיבית מאוד עבורי.

כמנהלת משאבי אנוש בעבר אימנתי עובדים ומנהלים בנושאי קריירה מגוונים. כיום אני מאמנת אנשים פרטיים שבוחרים לעשות מעשה – לקחת אחריות על הקריירה שלהם ולנהל תהליך של שינוי קריירה, בין אם זה מעבר למקום עבודה חדש ובין אם מימוש חלום של פתיחת עסק עצמאי.

 


מוזמנים ליצור קשר ולתאם פגישה

  • Hidden