הגישור הינו תהליך אלטרנטיבי להליך המשפטי, שמטרתו סיום סכסוכים מחוץ לכותלי בית המשפט, בדרך של שלום, בעלות נמוכה יותר ובפרק זמן קצר משמעותית מההליך המשפטי.

הגישור מתאים במיוחד להתמודדות עם משברים הקשורים בתא המשפחתי, ובפרט לליווי תהליכי גירושין, שכן האופן בו מתנהל מאפשר התייחסות ושימת לב לכלל ההיבטים הרגשיים והכלכליים הנובעים משינויים בתא המשפחתי.

תהליך הגישור מתנהל באווירה מכבדת, אישית ונעימה, ולכן מפחית מתחים ומאפשר בניית תקשורת אפקטיבית לטובת המשך גידול הילדים, ממקום של אחריות הורית משותפת.

גישור בתהליכי גירושין – מאפיינים ויתרונות

תהליך הגישור מבוסס על בחירה חופשית של בני הזוג להתמודד עם המשבר המשפחתי בדרך של הידברות ובסיוע איש מקצוע בתחום – מגשר. זאת במקום בדרך של מלחמה ויריבות משפטית המנוהלת ע"י עורכי דין בבתי משפט. הגישור הינו תהליך קצר יותר בעלות נמוכה יותר מהליך משפטי.

מגשר בתהליכי גירושין הינו איש מקצוע נייטרלי, שעבר בנוסף להכשרתו כמגשר התמחות בתחום המשפחה. הוא נבחר בהסכמת בני הזוג ומסייע להם לעבור תהליך של הידברות ולגבש הסכמות, שיבואו לידי ביטוי בהסכם גירושין.

התהליך ותוצאותיו דיסקרטיים – כל הנאמר במסגרתו נשמר בסודיות.

קצב ההתקדמות ותוצאות התהליך הינם בשליטה ובמעורבות של בני הזוג. הם שותפים בגיבוש ההסכמות לפתרון הסכסוך, דבר המאפשר הגעה להסכם, הנותן מענה לצרכים הייחודיים של כל אחד ולצרכי הילדים.

הגישור מאפשר העלאת פתרונות יצירתיים, המשלבים את הצרכים והאפשרויות של כל הצדדים. כך שני בני הזוג יכולים לצאת 'מנצחים' (win-win), זאת לעומת תהליכים המתקיימים בבית המשפט, המסתיימים על פי רוב בהכרזה על צד מנצח וצד מפסיד, או בפשרה, שהיא סוג של הפסד לשני הצדדים (פש-רע).

בני הזוג חופשיים לנסח הסכם המתאים לתא המשפחתי שלהם, לצרכיהם ולחוש הצדק וההוגנות שלהם. הם אינם מוגבלים ע"י החוק או תקדימים משפטיים. החוק אינו חזות הכל בגישור.

הגישור מסתיים בהסכם כתוב, שנותן פתרון יישומי מפורט לכלל הנושאים. תפקידו של המגשר בתור איש מקצועי נייטרלי לוודא שההסכם הסופי הוא אכן הגון והוגן כלפי כל אחד מבני הזוג והילדים.

הגישור אצלנו

אנחנו מאמינות מאוד בהנחייה משותפת של תהליכי גישור לגירושין לאור ההיבטים השונים עליהם יש לתת את הדעת בתחום זה .      הרקע האישי והמקצועי המשותף שלנו: גישור במשפחה, ראיית חשבון, טיפול ואימון, מאפשר לנו לתת מענה לכלל הנושאים תחת קורת גג אחת. זאת במסגרת תהליך ממוקד בו אנחנו מנווטות את העיסוק וההתקדמות בנושאים השונים בצורה מקצועית, רגישה ומותאמת לכם.

בדרך בה אנו פועלות, תוך התייחסות אישית לכל אחד מכם, ולצרכי ילדיכם, נוכל להקל עליכם לחצות את התקופה הקשה הזו.

מהלך הגישור

חלקו הראשון של התהליך כולל:

  • פגישת היכרות משותפת: הסבר על תהליך הגישור – כיצד מתנהל, מה תפקידנו כמגשרות, מה נדרש מכם כדי שהגישור יביא לתוצאות מיטביות עבורכם, הכרות ראשונית שלנו אתכם ואת תמונת המצב של התא המשפחתי כיום.
  • פגישה אישית עם כל אחד מכם: על מנת להכיר יותר את נקודות המבט של כל אחד מכם, את הצרכים האישיים ועוד.
  • פגישה משותפת: לאחר סיכום ועיבוד הדברים שעלו בפגישת ההיכרות המשותפת ובפגישות האישיות, נציג בפניכם את תמונת המצב כפי שאנו רואות אותה בשלב זה, את כל הנושאים העומדים על הפרק, ואת המלצותינו לגבי המשך התהליך. לאחר הצגת הדברים נשמע את התייחסותכם ונחליט במשותף לגבי הצעדים הבאים. בסיום פגישה זו נציג אומדן משוער לכמות הפגישות הנדרשות.

המשך התהליך – יצירת פתרונות לנושאי המחלקות השונים:

  • סדרת פגישות משותפות ובמידת הצורך גם פגישות אישיות, במהלכן נעסוק בכל הנושאים הרלוונטיים: איזון משאבים כלכליים לצורך חלוקה צודקת ונכונה של הנכסים וההתחייבויות שנצברו במהלך חייכם המשותפים, סוגיות שונות הקשורים בגידול הילדים בהווה ובעתיד, יצירת מנגנונים לפתרון סוגיות שעשויים להופיע בעתיד ועוד.
  • במהלך הפגישות נעלה מספר רב ככל האפשר של פתרונות לכל נושא, נבחן כל פתרון אל מול הצרכים האישיים והמשותפים, עד שנגיע לבניית פתרון כולל המוסכם עליכם.
  • לאחר מתן מענה לכלל הנושאים, נערוך מסמך המפרט את כל ההסכמות שגובשו ומציג פתרונות יישומים ודרכי התנהלות ביחס לנושאים השונים.

סיום התהליך:

במידה ויש צורך לתת להסכם זה תוקף של פסק דין אנחנו מלוות אתכם עד לסיום התהליך – העברת המסמך שגובש לעו"ד לצורך עריכה סופית של ההסכם, ועד קבלת תוקף של פסק דין ע"י בית המשפט הרלוונטי.

 

חשוב לנו מאוד שתצליחו ליישם בפועל את ההסכמות אליהן הגעתם, ולכן במידה ויתעוררו קשיים כלשהם לאחר סיום התהליך נעמוד לרשותכם כדי לסייע לכם להתגבר עליהם ולהמשיך קדימה.

ניתן ליצור עמנו קשר בכל דרך שנוחה לך – למלא את הפרטים מטה ונחזור אליך, להתקשר 054-7299615 או לשלוח הודעת ווטסאפ.

 

  • Hidden