הגיע הזמן לשינוי

שינוי בחיים

אם בחרת להקליק על פוסט זה סימן שמשהו משמעותי מעסיק אותך – בעיה כלשהי המפריעה לך בחיי היום, חלום ישן או חדש שצץ לו מפעם לפעם או משהו אחר. אם המילה שינוי מעוררת בך תחושות של פחד, תסכול, חרדה וכד' כדאי לך להמשיך לקרוא…

סוגים שונים של שינוי

שינוי יכול לבוא מתוך אילוץ חיצוני – פיטורין, עזיבה של בן הזוג, מחלה וכד' או מתוך החלטה ומוטיבציה פנימית – רצון לשנות מקום עבודה, לעבור לאורח חיים בריא – שינוי הרגלי תזונה וספורט, עייפות ושחיקה משגרת היום יום ועוד.

בשני המקרים אתגר השינוי קיים. יש כאלו שמבצעים שינוי בחיים בעיקר כתוצאה מאילוץ חיצוני כלשהו שמחייב אותם לחולל שינוי, ויש כאלו שיוזמים את השינוי בעצמם. האחרונים בוחרים לבצע את השינוי במועד שנכון להם, בתחום החיים הרצוי להם, ובכך בוחרים 'לנהל' את החיים שלהם ולא להיות 'מנוהלים' ע"י נסיבות חיצוניות.

מדוע קשה לבצע שינוי?

בין אם השינוי הוא כתוצאה מאילוץ חיצוני ובין אם הוא יזום על ידינו, פועלים בתוכנו שני כוחות מנוגדים: האחד חפץ בשינוי והשני מתנגד לשינוי. וככשני כוחות פועלים בכיוונים מנוגדים קשה להתקדם לכיוון הרצוי ולרוב התוצאה שנשארים במקום. אחת הסיבות העיקריות לקושי לבצע שינוי הוא שהכוח המתנגד לשינוי בעצם מסמל רווח חיובי משני שיש לנו מהישארות במצב הנוכחי. לדוגמא: אדם הרוצה להרזות הרווח המשני שלו מהישארות במצב הנוכחי הוא ההנאה קצרת הטווח מהאוכל, אשה העובדת כשכירה שרוצה לעבור להיות עצמאית הרווח המשני בהישארות במצב הנוכחי הוא אי התמודדות עם אתגר שעשוי להיות קשה עבורה ושיצריך אותה לעשות דברים שלא עשתה עד כה. אשה שחולה במחלה קשה ויש בתוכה כוח שלא רוצה להירפא שכן מאז שחלתה זוכה לתשומת לב מוגברת מבן זוגה ומהסביבה שלא זכתה לה לפני מחלתה.

איזה סוג אדם אתה – שונא שינויים? חובב שינויים?

אם הגעת עד לכאן.. יש סיכוי שאתה שייך לקבוצת האנשים שאינם אוהבים שינויים אך נכפה עליהם הדבר, או כאלו שמוכנים ורוצים לחולל שינוי אך לא מצליחים לבצעו בכוחות עצמם.

אם מתקשה להניע את עצמך אל עבר השינוי הרצוי, אם התחלת לבצע צעדים ראשונים ומתקשה להתקדם עוד ניתן להיעזר באיש מקצוע בתחום, בכל מקרה הגעת למקום הנכון 😊.

כמי שעשתה לא מעט שינויים בחייה, אוכל ללוות אותך לאורך הדרך לקראת הגשמת השינוי, בעזרת כלי האימון האישי, NLP, וניסיון החיים שלי כ'חובבת שינויים'.

מוזמן, מוזמנת, למלא את הפרטים מטה ואהיה איתך בקשר עוד היום.


מוזמנים ליצור קשר ולתאם פגישה

  • Hidden