יעוד

מילה קטנה עם משמעות גדולה.

היעוד שלנו הוא ביטוי עמוק של המהות שלנו, עונה על השאלה: למה אני פה? מה נועדתי לעשות? מה באתי להביא לעצמי, לאחרים ולכלל? אנו מגיחים לאויר העולם עם היעוד שלנו. ברגעים מסוימים במהלך חיינו אנו חיים לפי היעוד שלנו, הכוונה לאותם רגעים בהם אנו חשים תחושות עמוקות של סיפוק והגשמה, אושר גדול, שמחה עילאית. רגעים אלו יכולים להיות תוצר של עשייה ממושכת, כמו תחושת הסיפוק המלווה לטקס חלוקת תעודות הצטיינות לבוגרי תואר אקדמי, או תוצר של פעולה קצרה מאוד בזמן אך עמוקה במשמעותה, כמו עזרה לקשיש בסחיבת סלים לביתו המסתיימת בהוקרת תודה מרגשת במיוחד מצידו.

מאחר ובתעודת הלידה שלנו מופיעים פרטים כמו גובה ומשקל, ולא מופיע היעוד שלנו, עלינו לגלות בהיותנו בוגרים מהו בעצם היעוד עימו באנו לעולם. מה מאפיין את אותם רגעים בהם אנו חשים רגשות חיוביים יוצאי דופן ובעלי עוצמה מיוחדת, מה מחבר בין אותם זמנים בהם אנו במיטבנו, לכדי דבר שנקרא היעוד שלנו.

גילוי יעוד

החיבור למילה יעוד שונה מאדם לאדם. יש אנשים שיודעים מתוך עצמם מהו היעוד שלהם, יש כאלו שמערבבים בין מילים דומות כמו יעוד ויעד ויש כאלו שהמילה יעוד נשמעת להם זרה ורחוקה. ניתן לעבור תהליך של גילוי יעוד כדבר העומד בפני עצמו, וניתן לשלב זאת במסגרת תהליך אימון אישי.

תהליך כזה מזמין את האדם הרוצה לגלות מהו יעודו לשחזר בצורה ספונטנית שמונה-עשרה רגעים בחייו בהם חש תחושות עמוקות של סיפוק והגשמה. התהליך עצמו יכול לרגש מאוד, ולעורר תחושות גופניות דומות לאלו שהורגשו בזמן ההתרחשות אותם מקרים. המילים בהם בוחר אותו אדם להשתמש כדי לספר על רגעים אלו מהוות לאחר מכן חומר גלם לניסוח משפט הצהרת היעוד. לעיתים הצהרת היעוד מתנסחת בקלות ובמהירות, לעיתים לוקח יותר זמן. אדם צריך לחוש בסופו של דבר חיבור מלא להצהרת היעוד, הוא צריך להרגיש שהיא מתארת אותו בצורה מדויקת כאשר הוא במיטבו. ניתן לבדוק עם אנשים קרובים האם היעוד אכן מתאר את עצמנו כשאנו בשיאנו.

למה משמש היעוד?

שימושים רבים ליעוד, חלקם ברמה גבוהה יותר, רוחנית וחלקם ברמה גשמית פרקטית. היעוד נותן לנו כיוון בחיים, משמש כעוגן של יציבות, מהווה מקור לאנרגיות של עשייה, מגדיל את תחושת האושר, כמו גם משמש ככלי לקבלת החלטות ובחירות. כשאנו פועלים לפי היעוד שלנו אנו מושכים אלינו אנשים כשותפים לדרך וכתומכים בנו ובדרכנו.

היעוד הוא מסע לעבר עתיד רצוי, הוא אינו יעד, הוא מאפשר לנו לפעול מתוך אהבה ולא מתוך פחד.

היעוד אמור להיות חקוק על לוח ליבנו, זהו משפט אחד המכיל עולם ומלואו, את העולם היחיד והמיוחד של כל אחד מאיתנו – עולם פנימי שמשפיע על עשייה, הוויה ותוצאות גלויות לעין, עולם שמביא את הטוב שלנו לעצמו לעולמות אחרים – לאנשים שסביבנו ולייקום כולו.

נשמע גבוה? רחוק? זה יכול להיות קרוב מאוד וממשי אם רק תבחרו לגלות את היעוד האישי שלכם ולפעול לפיו יותר ויותר. ככל שנפעל יותר לפי היעוד שלנו כך חיינו יהיו יותר מספקים, מלאים ומאושרים.


מוזמנים ליצור קשר ולתאם פגישה

  • Hidden